ÚvodO terapiiKdy je vhodnáNaše službyTerapeuti Kde nás najdeteOdkazy
O terapii         Situace v Čechách         Průběh ošetření         Práce s těhotnými a dětmi         Zážitky klientů          Otázky a odpovědi              
o terapii 

Kraniosakrální biodynamika

kraniosakralní terapie Kraniosakrální terapiebiodynamickou cestou je celostní terapeutický přístup, který má původ v západním lékařství. Snoubí v sobě nejmodernější vědecké poznatky a schopnost využívat přirozenou a hlubokou moudrost lidského těla. V základu této terapie stojí respektující přístup ke konkrétnímu člověku a jeho jedinečným potřebám, který umožňuje terapeutovi podporovat přirozené samoléčivé procesy v organismu klienta.

Kraniosakrlální terapeut pomocí lehkého dotyku naslouchá samoléčivým procesům lidského těla. Tím tyto procesy posiluje a umožňuje organismu klienta, aby se přirozenou cestou vyrovnal s přítomnými obtížemi a nalezl novou funkční rovnováhu. Lidské tělo je živoucí, moudrý a velice komplexní systém, který má dosud neprozkoumané samoléčebné schopnosti a který se neustále snaží udržovat se v co nejlepším stavu. Zlomíme-li si ruku, dá ji lékař do sádry, ale ruka sroste sama. A přesně s touto schopností těla se kraniosakrální terapie naučila během svého dlouholetého vývoje spolupracovat – a to na velmi hluboké úrovni.

Kraniosakrální biodynamika rozpoznává a posiluje zdraví

umění páteře Terapeut se při ošetření orientuje podle jemných rytmických pohybů tkání a tekutin. Jde o samovolné projevy přirozeného fungování lidského organismu. V jádru těchto projevů je rytmické proudění – stoupání a klesání – mozkomíšního moku. Tento mok omývá mozek, který se nachází v lebce (kranium), a proudí až ke kořeni páteře, kde se nachází kost křížová (os sakrum). Jeho správné proudění je základem zdravého fungování nervové soustavy a tak i celého organismu. Tento rytmus „přílivu a odlivu“ se však neomezuje pouze na míchu a mozek, ale účastní se jej všechny kosti, šlachy a vnitřní orgány. Zkušený terapeut jej dokáže nahmatat kdekoliv v těle. Tím může tento rytmus podpořit a posílit tak přirozené zdraví.

Terapeut může díky znalosti anatomie, fyziologie, fungování nervové soustavy a energetických procesů v těle rozpoznat a podpořit i velice hluboké fyziologické procesy, aby se navrátily ke svému přirozenému fungování. Tím dochází k harmonizaci nervové soustavy a zvýšení vitality celého organismu. Větší vitalita umožňuje organismu přirozeně zpracovávat obtíže, které mu brání v jeho plném a zdravém fungování. To vede k léčení našich problémů a zlepšení zdravotního stavu.

„Zdraví je projevem života, je to vnitřní tvořivá síla, přirozená moudrost, která je v těle vždy přítomná, dokonce i v období nemoci nebo pokud došlo k traumatu.“

Dr. A. Still


  Centrum Dotek - Haštalská 27, Praha 1Ochrana osobních údajůinfo@kraniosakralni-terapie.org